Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
whiz
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän whiz arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Samaa verta (1993)
(Bound by Honor)
8
Phone Booth (2002)
8
Ilmestyskirja. Nyt (1979)
(Apocalypse Now)
8
Sietämätöntä julmuutta (2003)
(Intolerable Cruelty)
8
Brokeback Mountain (2005)
"
Todella onnistunut jo pelkästään sen takia että käsiteltiin aihetta aikuismaisesti ilman mouhoomista ja tyypillisiä stereotypioita.
"
8
The Matrix Reloaded (2003)
8
Sairaan kaunis maailma (1997)
8
Tunnit (2002)
(The Hours)
"
En edelleenkään laske itseäni draamaelokuvien ystäväksi, mutta tämä oli hyvä ja katsoi mukisematta. Kerronta oli kivaa ja eri aikakaudet oli nidottu nätisti yhdeksi paketiksi.
"
8
Super Size Me (2004)
8
Sneakers (1992)
8
Punainen lohikäärme (2002)
(Red Dragon)
8
Konttorirotat (1999)
(Office Space)
8
Harry Potter ja Liekehtivä pikari (2005)
(Harry Potter and the Goblet of Fire)
"
Jos pidit ensimmäistä kahta Potter elokuvaa kiiltokuvamaisina ja kolmatta ehkä liian poikkeavana aiemmista, niin tämä on juuri sitä mitä kaipaat. Ei liian synkkää, mutta ei todellakaan liian "kiiltokuvamaista". En voi kertoa kuinka onnistunut kirja->leffa käännös oli, mutta vain elokuvan nähneenä varsin menevä pätkä. Katsoin kaksi kertaa kelloa tuon 2,5h aikana ja nekin vain lopussa kun iski pakottava ahdistus virtsarakkoon. Käänteiden määrä jatkuu ja taas pääsee odottamaan seuraavaa osaa, vai hurahtaisko sittenkin kirjat lukemaan ensin.
"
8
München (2005)
(Munich)
8
Jackie Brown (1997)
8
Tucker and Dale vs Evil (2010)
8
Läheltä piti (1995)
(Wallace & Gromit in A Close Shave)
8
Toy Story 2 (1999)
8
Toy Story - leluelämää (1995)
(Toy Story)
"
Ei tästä animaatio enää paremmaksi paljoa voi mennä :)
"
8
Ihmeperhe (2004)
(The Incredibles)
8
1
... 4 ...
78
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute