Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
whiz
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän whiz arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Taru sormusten herrasta: Sormuksen ritarit (2001)
(The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring)
9
Taru sormusten herrasta: Kuninkaan paluu (2003)
(The Lord of the Rings: The Return of the King)
9
Wallace & Gromit: Kanin kirous (2005)
(Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit)
"
Aivan mahtava pätkä. Kohdeyleisö on selkeästi lapset, mutta läppä lentää alkuperäisääniraidalla sen verta ronskisti että myös aikuiset. Kankaalla näkyy myös elokuvahistorian ehkä hellyyttävin kani :) Varmaa vatsalihasjumppaa.
"
9
Inside Man (2006)
"
Oikein mukava mysteeripätkä, piti tiukasti penkissä koko kaksituntisen.
"
9
Memento (2000)
9
Ocean's Eleven - korkeat panokset (2001)
(Ocean's Eleven)
9
Kaava 51 (2001)
(The 51st State)
8
Seitsemän seinähullua sankaria (1999)
(Mystery Men)
8
Pelastakaa sotamies Ryan (1998)
(Saving Private Ryan)
8
Kill Bill: Vol. 1 (2003)
8
K-PAX (2001)
8
Liikkuva linna (2004)
(Hauru no ugoku shiro)
"
Pari viikkoa takaperin katsoimme Henkien kätkemän ja aloin lämmitä tämän genren leffoille ja tämä jo suorastaan vei mennessänsä. Kiva tarina, hyvät hahmot, nätti, viihdyttävä.
"
8
Just Go with It (2011)
8
Paha päivä (2002)
(Changing Lanes)
8
Kate & Leopold (2001)
8
Gangs of New York (2002)
8
Neljä huonetta (1995)
(Four Rooms)
8
Tapaus Punahilkka (2005)
(Hoodwinked!)
"
Aivan loistava pätkä, piirrretty joka on tehty nuoreen aikuiseen makuun meneväksi. Todella paljon viittauksia "oikeisiin elokuviin" ja huumori oli ainakin mulle sopivaa tavaraa. Sääli vaan että jäi vähän lyhyeksi, mutta ehkäpä näitä tulisi lisää.
"
8
Veren vangit (1994)
(Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles)
8
Ensimmäinen yhteys (1997)
(Contact)
8
1
... 3 ...
78
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute