Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
whiz
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän whiz arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Maija Poppanen (1964)
(Mary Poppins)
6
Blade: Trinity (2004)
6
Isiemme liput (2006)
(Flags of Our Fathers)
"
Keskinkertainen sotaelokuva, hieman liian jenkki minun makuuni. Kuitenkin plussaa hyvästä kuvauksesta ja munakkaista sotakohtauksista.
"
6
United 93 (2006)
6
Kaikkien kidnappausten kingi (1993)
(Amos and Andrew)
6
Haamujengi 2 (1989)
(Ghostbusters 2)
6
Urban Legends - kauhutarinoita 2 (2000)
(Urban Legends: Final Cut)
6
Choke (2008)
6
Rocketeer (1991)
(The Rocketeer)
6
Morsiamen isä (1991)
(Father of the Bride)
6
Babylon 5: Tie Babyloniin (1998)
(Babylon 5: In the Beginning)
6
Tyttöni mun (1991)
(My Girl)
6
Closer - iholla (2004)
(Closer)
6
Maailmojen sota (2005)
(War of the Worlds)
6
Terminaali (2004)
(The Terminal)
6
Howard Sternin intiimit osat (1997)
(Howard Stern's Private Parts)
6
Resident Evil: Apocalypse (2004)
6
Ice Age 3: Dinosaurusten aika (2009)
(Ice Age: Dawn of the Dinosaurs)
"
Ihan hyvä Ice Age sarjan leffaks. Ärsyttävintä oli tuo että ku katsoi 2D version ni pysty samantien sanomaan että mitkä kohtaukset on otettu mukaan ainoastaan sen takia että leffasta on 3D-versiokin jaossa.. mur! Vähän omaperäsyyttä eikä aina samoja tunnelijuoksuja.
"
6
Alfie (2004)
6
Kaksinaamaista peliä (2009)
(Duplicity)
6
1
... 36 ...
78
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute