Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
jarmo
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän jarmo arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Shrek (2001)
8
Pi - usko kaaokseen (1998)
(Pi)
8
Terminator - tuhoaja (1984)
(The Terminator)
8
Braveheart - taipumaton (1995)
(Braveheart)
8
Ruusun nimi (1986)
(Der Name der Rose)
8
Papillon (1973)
8
Saksikäsi Edward (1990)
(Edward Scissorhands)
"
Burtonin tyyliin sieltä paremmasta päästä.
"
8
Out of Sight - mieletön juttu (1998)
(Out of Sight)
8
Fight Club (1999)
8
Indiana Jones ja tuomion temppeli (1984)
(Indiana Jones and the Temple of Doom)
8
Starship Troopers - universumin sotilaat (1997)
(Starship Troopers)
8
Monty Pythonin Hullu maailma (1975)
(Monty Python and the Holy Grail)
8
Magnolia (1999)
8
Leijat Helsingin yllä (2001)
(Drakarna över Helsingfors)
8
The Others (2001)
8
Eyes Wide Shut (1999)
8
Notting Hill (1999)
8
Amerikan Psyko (2000)
(American Psycho)
8
Full Metal Jacket (1987)
8
Melkein julkkis (2000)
(Almost Famous)
8
1
... 15 ...
40
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute