Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
jarmo
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän jarmo arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Spider-Man 3 - Hämähäkkimies 3 (2007)
(Spider-Man 3)
9
Pelimiehet (2003)
(Matchstick Men)
9
Wasting Away (2007)
"
Hauska pikkuleffa. Hyvä idea riittää. Positiivinen yllätys.
"
9
Interstellar (2014)
9
Aladdin (1992)
8
Lolita (1997)
8
Conan Barbaari (1982)
(Conan the Barbarian)
8
Stargate - tähtiportti (1994)
(Stargate)
"
Kiva sci-fi-jännäily kaikille meille lapsille. Ja leffastahan tuli aivan erinomaisen viihdyttävä sarjakin. Jess! ;)
"
8
2001: Avaruusseikkailu (1968)
(2001: A Space Odyssey)
"
Aikaansa nähden varmasti edellä. Ihan jännä mutta en kyllä ikinä tajunnut sitä perhanan loppua...
"
8
Zorron naamio (1998)
(The Mask of Zorro)
"
Ihan viihdyttävää...
"
8
Monsterit Oy (2001)
(Monsters, Inc.)
"
Olin aika skeptinen mutta pakko myöntää, että nauratti.
"
8
South Park: Isompi, pidempi & leikkaamaton (1999)
(South Park: Bigger Longer & Uncut)
8
Tanssii susien kanssa (1990)
(Dances with Wolves)
"
No pitää Costnerillakin joskus käydä säkä...
"
8
The Rock - paluu helvettiin (1996)
(The Rock)
"
Erittäin hyvä perusaction pätkä vaikka ei nyt muuta olekaan.
"
8
Spy Game (2001)
8
Kuudes aisti (1999)
(The Sixth Sense)
8
Boondock Saints: Etelä-Bostonin enkelit (1999)
(The Boondock Saints)
8
Kananlento (2000)
(Chicken Run)
8
Ghostbusters - haamujengi (1984)
(Ghostbusters)
8
Imperiumin vastaisku (1980)
(Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back)
8
1
... 14 ...
40
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute