Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
olio
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän olio arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Spinal Tap - Hei me rokataan! (1984)
(This Is Spinal Tap)
9
Tim Burtonin Corpse Bride (2005)
(Corpse Bride)
9
Room 8 (2013)
9
Fight Club (1999)
9
Gladiaattori (2000)
(Gladiator)
9
Reservoir Dogs (1992)
9
Donnie Darko (2001)
9
Hohto (1980)
(The Shining)
"
Todella loistava kauhuleffa, Nicholsonin valinta Jack Torrancen rooliin ei olisi voinut olla enään onnistuneempi.
"
9
The Revenant (2015)
9
The Game - oletko valmis peliin? (1997)
(The Game)
9
The Man from Earth (2007)
9
Hiipivä tiikeri, piilotettu lohikäärme (2000)
(Wo hu cang long)
9
Kuka viritti ansan, Roger Rabbit? (1988)
(Who Framed Roger Rabbit)
"
Onnistuu naurattamaan joka kerta.
"
9
Amélie (2001)
(Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)
9
Ihmeellinen on elämä (1946)
(It's a Wonderful Life)
9
City of God (2002)
(Cidade de Deus)
9
Jackie Brown (1997)
9
Avaruusboltsit (1987)
(Spaceballs)
9
Pimeyden armeija (1993)
(Army of Darkness)
"
Bruce Campbell on "Äijä".
"
9
Pan's Labyrinth (2006)
(El laberinto del fauno)
9
1
... 3 ...
197
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute