Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
olio
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän olio arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
American History X (1998)
9
The Raid 2: Berandal (2014)
9
Henkien kätkemä (2001)
(Sen to Chihiro no kamikakushi)
9
300 (2006)
9
Battle Royale (2000)
(Batoru rowaiaru)
"
Tällaisia leffoja ei rapakon takana kyllä koskaan tulla tekemään.
"
9
Miehet jotka vihaavat naisia (2009)
(Män som hatar kvinnor)
9
Terminator 2 - tuomion päivä (1991)
(Terminator 2: Judgement Day)
9
Huuliharppukostaja (1968)
(C'era una volta il West)
9
Kill Bill: Vol. 1 (2003)
9
Like Stars on Earth (2007)
(Taare Zameen Par)
9
Ninja Scroll (1995)
(Jûbei ninpûchô)
"
Yksi parhaista näkemistäni animeista
"
9
Yön ritari (2008)
(The Dark Knight)
9
Taru sormusten herrasta: Kuninkaan paluu (2003)
(The Lord of the Rings: The Return of the King)
9
Taisteluplaneetta Galactica (2003)
(Battlestar Galactica)
9
Koskemattomat (2011)
(Intouchables)
9
Terminator - tuhoaja (1984)
(The Terminator)
9
Batman - paluu (1992)
(Batman Returns)
9
Lumiukko (1982)
(The Snowman)
9
Valamiesten ratkaisu (1957)
(12 Angry Men)
9
Ring (1998)
(Ringu)
"
Ehdottomasti paras ringu-sarjasta, vaikkakin jenkkien versio oli myös kohtalaisen hyvin onnistunut. Tiivis tunnelman pysyy kiitettävästi kokoajan yllä. Tämä leffa johdatti minut aasialaisen kauhun hienoon maailmaan.
"
9
1
2 ...
197
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute