Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
olio
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän olio arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Blade Runner (1982)
10
Sin City (2005)
10
Rita Hayworth - avain pakoon (1994)
(The Shawshank Redemption)
10
The Matrix (1999)
10
Cubic (2002)
(Equilibrium)
10
Ten Nights of Dream (2006)
(Yume jû-ya)
"
Tylsähkön alun jälkeen toinen toistaan ihmeellisempiä ja sen myötä unenomaisempia pätkiä. Etenkin 'Fear' ja 'Passion' sekä visuaalisesti kaunis 'Lonliness' olivat loistavia. Musiikin- ja äänenkäyttö (jopa sen puute) olivat toimivia monessa osassa. Kaikenkaikkiaan todella mielenkiintoinen "unikollaasi".
"
9
Hiidenpata (1985)
(The Black Cauldron)
9
Pilvilinna joka romahti (2009)
(Luftslottet som sprängdes)
9
Final Fantasy: Advent Children (2004)
(Final Fantasy VII: Advent Children)
9
Kadonneen aarteen metsästäjät (1981)
(Raiders of the Lost Ark)
9
Unelmien sielunmessu (2000)
(Requiem for a Dream)
9
Full Metal Jacket (1987)
9
Taru sormusten herrasta: Kaksi tornia (2002)
(The Lord of the Rings: The Two Towers)
9
Your Name (2016)
(Kimi no na wa.)
9
The Brotherhood of War (2004)
(Taegukgi hwinalrimyeo)
"
Todella vaikuttava elokuva. Pitkästä kestostaan huolimatta yhtään suurempaa suvantovaihetta ei ollut. Taistelukohtaukset olivat näyttäviä ja ennenkaikkea todentuntuisia. Voin suositella lämpimästi.
"
9
Appleseed (2004)
(Appurushîdo)
9
Pulp Fiction - tarinoita väkivallasta (1994)
(Pulp Fiction)
9
Imperiumin vastaisku (1980)
(Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back)
9
Avengers: Infinity War (2018)
9
Tähtien sota (1977)
(Star Wars)
9
1 ...
197
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute