Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
whiz
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän whiz arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Elizabethtown (2005)
"
Kuuluu sarjaan: Ois kiva nähdä, mutta jostain syystä kun leffaa on valitsemassa niin löytyy joku mukamas parempi. Onneksi Nelonen teki tänää valinnan ja päädyin sen ansiosta vihdoin katsomaan tämän. Parempihan se oli mitä odotin (tiesinköhän edes mitä odottaa). Dunst oli ihastuttava eikä ärsyttävä ja Bloomikin oli jotain muuta kuin haltija. Suosittelen.
"
8
Kukkoilijat (2008)
(In Bruges)
"
Ei katseltavaksi väsyneenä, mutta jos jaksaa keskittyä niin tämä on todella mielenkiintoinen ja hyvä pätkä. Näyttelijäkaartikin on varsin mainio.
"
8
Medusan verkko (2002)
(The Bourne Identity)
8
28 päivää myöhemmin (2002)
(28 Days Later...)
8
Gladiaattori (2000)
(Gladiator)
8
Seitsemän (1995)
(Se7en)
8
Shrek (2001)
8
Henkien kätkemä (2001)
(Sen to Chihiro no kamikakushi)
"
Oikein viihdyttävä koko perheen fantasia-animaatio.
"
8
Yön ritari (2008)
(The Dark Knight)
8
Nyt tai ei koskaan (2007)
(The Bucket List)
"
Tunteikas ja hienosti kerrottu elokuva. Kaksi äärimmäisen hyvää näyttelijää jotka molemmat onnistuivat vielä tuomaan toisistaan jotain sellaista esille mitä ei ole aikaisemmin nähty.
"
8
Monty Pythonin Hullu maailma (1975)
(Monty Python and the Holy Grail)
8
Lord of War (2005)
8
Katastrofikytät (2010)
(The Other Guys)
8
Madonna: Salaisuuteni (2005)
(I'm Going to Tell You a Secret)
8
WALL-E (2008)
8
Aidosti outoa (2006)
(Stranger Than Fiction)
"
Romanttiset komediat iskee muhun aina. Ilmeisesti vähän päässä vikaa tms. Normaalista hömppäkomediasta tämän kuitenkin erottaa se, että tarina on varsin veikeä ja vastaavaa ideaa en ole itse ainakaan aikaisemmin elokuvissa nähnyt. Lisäksi hauskojen kohtauksien väliin on saatu rakennettua ihan vakava ja jossain määrin surullinenkin elokuva. Pidin kovasti.
"
8
Evoluutio (2001)
(Evolution)
8
Crank (2006)
"
Menoa riitti viiden tavallisen actionleffan edestä. Leffasta puuttu aika pitkälti peruskliseet, juoni oli simppeli, mutta samalla viihdyttävä.
"
8
Vantage Point - askeleen edellä (2008)
(Vantage Point)
"
Miellyttävä kerrontatapa.
"
8
District 9 (2009)
8
1
... 12 ...
78
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute