Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
deepone
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän deepone arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Kissojen valtakunta (2002)
(Neko no ongaeshi)
10
RoboCop (1987)
"
must see,definately
"
10
Uhrilampaat (1991)
(The Silence of the Lambs)
"
ehdottomasti katsomisen arvoinen. useamman kerran.
"
10
Hero (2002)
(Ying xiong)
"
kaunista. ja jet li loistaa :)
"
10
The Day After Tomorrow (2004)
"
ei tässä niin hirveästi juonta ollut, mutta enempää ei mielestäni olisi edes tarvittu :) nähtyäni ennakkonäytöksessä satuin vilkaisemaan taivaalle ja huomasin että siellä oli varsin tutun näköisiä pilvimuodostelmia - tästä tuli äärimmäisen kylmiä väreitä selkäpiihin.
"
10
Kiss of the Dragon - lohikäärmeen suudelma (2001)
(Kiss of the Dragon)
10
Jedin paluu (1983)
(Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi)
10
Zatoichi - sokea samurai (2003)
(Zatôichi)
10
Pirates of the Caribbean: Mustan helmen kirous (2003)
(Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl)
10
Stephen Kingin Se (1990)
(It)
10
Animatrix: Toinen renessanssi osa I (2003)
(The Second Renaissance Part I)
10
Prinsessa Mononoke (1997)
(Mononoke-hime)
10
Beverly Hills kyttä (1984)
(Beverly Hills Cop)
10
Rita Hayworth - avain pakoon (1994)
(The Shawshank Redemption)
10
Paholaisen asianajaja (1997)
(The Devil's Advocate)
"
loistava.. ja loppu pistää kivat vibat =)
"
10
Yksi lensi yli käenpesän (1975)
(One Flew Over the Cuckoo's Nest)
"
ehdottoman loistava.
"
10
Cube - kuutio (1997)
(Cube)
"
omasta mielestäni oli hyvä leffa.
"
10
Top Gun - lentäjistä parhaat (1986)
(Top Gun)
10
Animatrix: Toinen renessanssi osa II (2003)
(The Second Renaissance Part II)
10
Riehakas ryöstö (1969)
(The Italian Job)
10
1
... 3 ...
17
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute