Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
deepone
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän deepone arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Valamiehet (2003)
(Runaway Jury)
10
Salainen agentti 007 Istanbulissa (1963)
(From Russia with Love)
10
The Running Man - juokse tai kuole (1987)
(The Running Man)
"
ehdottomasti katsomisen arvoinen
"
10
Ring (1998)
(Ringu)
"
erittäin hyvä. parempi kuin länsimainen, "uusittu" versio.
"
10
Seitsemän (1995)
(Se7en)
"
loistava - loppukohtaus ei ollut ennustettavissa.. :)
"
10
Tähtien sota: Episodi III - Sithin kosto (2005)
(Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith)
10
Maailmojen sota (2005)
(War of the Worlds)
10
Terminator - tuhoaja (1984)
(The Terminator)
"
kerrassaan loistava :)
"
10
Taistelija (1982)
(First Blood)
"
imo ehdottomasti paras ramboista.
"
10
The Legend of Drunken Master (1994)
(Jui kuen II)
10
Constantine (2005)
10
Aikakone (2002)
(The Time Machine)
"
vähän vanhahtava mutta pistää miettimään tosi hyvin. erinomainen. suosittelen katseltavaksi.
"
10
Taru sormusten herrasta: Kuninkaan paluu (2003)
(The Lord of the Rings: The Return of the King)
10
Taru sormusten herrasta: Sormuksen ritarit (2001)
(The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring)
10
Epäillyt (1995)
(The Usual Suspects)
"
nautinnollista, olen katsonut jo useampaan kertaan.
"
10
Animatrix: Osiriksen viimeinen lento (2003)
(Final Flight of the Osiris)
10
Naapurini Totoro (1988)
(Tonari no Totoro)
"
tunnelma katossa, kannattaa katsoa :) todella mukavaa viihdettä.
"
10
Laputa - linna taivaalla (1986)
(Tenkû no shiro Rapyuta)
10
Seitsemän samuraita (1954)
(Shichinin no samurai)
"
ihan ehdoton katseltava :) varsin hyvin verrattavissa tuntemattomaan sotilaaseen.
"
10
Alien - kahdeksas matkustaja (1979)
(Alien)
"
ehedottomasti suositeltavissa.
"
10
1
2 ...
17
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute