Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
jouilalask
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän jouilalask arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Eemeli ja possuressu (1973)
(Emil och griseknoen)
9
Matkalla Idahoon (1991)
(My Own Private Idaho)
9
The Commitments (1991)
9
Arsenikkia ja vanhoja pitsejä (1944)
(Arsenic and Old Lace)
9
Yön kuumuudessa (1967)
(In the Heat of the Night)
9
Lämäri (1977)
(Slap Shot)
9
David Galen elämä (2003)
(The Life of David Gale)
9
Maailmat kohtaavat (1952)
(Maailmat kohtaavat - XV Olympiakisat Helsingissä 1952)
9
Das Boot - sukellusvene U-96 (1981)
(Das Boot)
9
Kirjava satama (1944)
(To Have and Have Not)
9
Piano (1993)
(The Piano)
9
Kwai-joen silta (1957)
(The Bridge on the River Kwai)
9
Kohtauksia luokkataistelusta Beverly Hillsissä (1989)
(Scenes from the Class Struggle in Beverly Hills)
9
Tapaus Henry (1991)
(Regarding Henry)
9
Hyvät, pahat ja rumat (1966)
(Il buono, il brutto, il cattivo)
9
Isältä pojalle (2004)
9
Kolmannen asteen yhteys (1977)
(Close Encounters of the Third Kind)
9
Miehuuskoe (1967)
(The Graduate)
9
Tanssii susien kanssa (1990)
(Dances with Wolves)
9
Lystikäs kirjeenkantaja (1949)
(Jour de fête)
9
1
... 9 ...
94
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute