Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
jouilalask
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän jouilalask arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Väristyksiä (1990)
(Tremors)
9
Gandhi (1982)
9
The Crying Game (1992)
9
Fanny ja Alexander (1982)
(Fanny och Alexander)
"
Hieno elokuva, mutta herkälle ihmiselle raskas katsoa.
"
9
Super Size Me (2004)
9
Tämän pojan elämä (1993)
(This Boy's Life)
9
Howard - verinen iltapäivä (1997)
"
Tämä muistui mieleen, kun vihdoin viimein tuli vuoden 1960 Psyko katsottua. Parodioiden ystävälle tämä kolahti muutenkin, mutta nyt vasta huomasin Ilja Peltosen mainion Norman Bates- imitaation.
"
9
Postia pappi Jaakobille (2009)
9
007 - Elä ja anna toisten kuolla (1973)
(Live and Let Die)
9
Päiväperho (1967)
(Belle de jour)
9
Afrikan kuningatar (1951)
(The African Queen)
9
Amistad (1997)
9
The Sound of Music (1965)
9
Noiduttu (1945)
(Spellbound)
9
2001: Avaruusseikkailu (1968)
(2001: A Space Odyssey)
9
Etsijät (1956)
(The Searchers)
9
Pako yli aavikon (1948)
(3 Godfathers)
9
Viimeinen elokuva (1971)
(The Last Picture Show)
9
Buffy - vampyyrintappaja (1992)
(Buffy the Vampire Slayer)
9
Pandoran lipas (1929)
(Die Büchse der Pandora)
9
1
... 8 ...
94
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute