Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
jouilalask
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän jouilalask arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Quadrophenia - 60-luvun kapinalliset (1979)
(Quadrophenia)
9
Kummisetä (1972)
(The Godfather)
9
Naapurini Totoro (1988)
(Tonari no Totoro)
9
Chinatown (1974)
9
Freaks - kummajaiset (1932)
(Freaks)
9
Henkien kätkemä (2001)
(Sen to Chihiro no kamikakushi)
9
Kasvot kuvaruudussa (1976)
(Network)
9
Kiviset puutarhat (1987)
(Gardens of Stone)
9
Talk Radio (1988)
9
Kielletty planeetta (1956)
(Forbidden Planet)
9
Hud - lännen kapinallinen (1963)
(Hud)
9
Kuningatar (2006)
(The Queen)
9
Ukkomiehen käsikirja (1967)
(A Guide for the Married Man)
9
Short Cuts - oikopolkuja (1993)
(Short Cuts)
9
Ratsuväen urhot (1959)
(The Horse Soldiers)
9
Cape Fear (1991)
9
Tuomitun kosto (1962)
(Cape Fear)
9
Mustalaisten aika (1988)
(Dom za vesanje)
9
Maailma vuonna 2022 (1973)
(Soylent Green)
9
Panssarikenraali Patton (1970)
(Patton)
9
1
... 5 ...
94
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute