Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
jouilalask
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän jouilalask arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Apinoiden planeetta (1968)
(Planet of the Apes)
9
Syytetty (1988)
(The Accused)
9
Villi sydän (1990)
(Wild at Heart)
9
Jääkiekkosankari (1939)
(The Hockey Champ)
9
Truman Show (1998)
(The Truman Show)
9
Kill Bill: Vol. 1 (2003)
9
Tähtien sota (1977)
(Star Wars)
9
Taru sormusten herrasta: Kaksi tornia (2002)
(The Lord of the Rings: The Two Towers)
9
Kellopeliappelsiini (1971)
(A Clockwork Orange)
9
Ruusun nimi (1986)
(Der Name der Rose)
9
007 - Rakastettuni (1977)
(The Spy Who Loved Me)
9
Forrest Gump (1994)
9
Peterin ystävät (1992)
(Peter's Friends)
9
Voittamaton ykkönen (1980)
(The Big Red One)
9
The Player - pelimies (1992)
(The Player)
9
Star Trek IV: Aikamatka (1986)
(Star Trek IV: The Voyage Home)
9
Kaasua, komisario Palmu! (1961)
9
Taru sormusten herrasta: Sormuksen ritarit (2001)
(The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring)
9
Pulp Fiction - tarinoita väkivallasta (1994)
(Pulp Fiction)
9
Kruunupäitä ja hyviä sydämiä (1949)
(Kind Hearts and Coronets)
9
1
... 4 ...
94
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute