Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
jouilalask
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän jouilalask arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Vera Draken salaisuus (2004)
(Vera Drake)
9
Delta-Jengi (1978)
(National Lampoon's Animal House)
9
Lainsuojaton (1976)
(The Outlaw Josey Wales)
9
Armoton (1992)
(Unforgiven)
9
Yksin maailmassa (1948)
(The Search)
9
Oklahoma! (1955)
"
Olisi näyttävä, mutta imelähkö musikaali ilman Jud Fryn (Rod Steiger) roolihahmoa. Vähän sama asia kuin Klonkku Taru sormusten herrasta- trilogiassa. Elokuvassa esiintyvä Ado Annie (Gloria Grahame) on blondeista blondein, vaikkei hiustenväri täysin täsmääkään.
"
9
Tri Outolempi, eli: Kuinka lakkasin olemasta huolissani ja opin rakastamaan pommia (1964)
(Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb)
"
Tämä muuttui nyt pelottavan ajankohtaiseksi.
"
9
Kapteeni Blood (1935)
(Captain Blood)
9
Päiväni murmelina (1993)
(Groundhog Day)
9
Andrei Rublev (1969)
(Andrey Rublyov)
9
Ensimmäinen yhteys (1997)
(Contact)
9
Heathers (1989)
9
Seitsemän samuraita (1954)
(Shichinin no samurai)
9
Amores perros (2000)
9
Stand by Me - viimeinen kesä (1986)
(Stand by Me)
9
Villiä hurjempi länsi (1974)
(Blazing Saddles)
9
Sulatetut miehet (1984)
(Seksmisja)
9
Punainen virta (1948)
(Red River)
9
Suuri pakoretki (1963)
(The Great Escape)
9
Polkupyörävaras (1948)
(Ladri di biciclette)
9
1
... 6 ...
94
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute