Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
lisko
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän lisko arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Paksuna (2007)
(Knocked Up)
6
Saalistaja (1992)
(Split Second)
6
Super High Me (2007)
6
Sooloilua (2007)
6
Conceiving the 'Seed of Chucky' (2005)
6
Columbo: Mallimurha (1971)
(Columbo: Murder by the Book)
6
Columbo: Etsivät keskenään (1971)
(Columbo: Death Lends a Hand)
6
Columbo: Taiteen varjossa (1971)
(Columbo: Suitable for Framing)
6
Yö vai päivä (1962)
6
Elling ja naisen kosketus (2005)
(Elsk meg i morgen)
6
Cliché (2005)
6
Vapauden kiihko (2006)
(Freedom's Fury)
6
V2 - jäätynyt enkeli (2007)
6
Beverly Hills kyttä (1984)
(Beverly Hills Cop)
"
Hyvinkin toimivaa Eddie Murphyn tähdittämää kasaritoimintaa. Murphy sopii hyvin rääväsuisen nuoren poliisin Axel Foleyn rooliin, joka ei lomallakaan pääse töistään irti. Ystävän murhaa Beverly Hillsiin asti selvittämään tullut Detroitilainen Foley huomaa, että Beverly Hillsin poliisit ratkovat rikoksia oppikirjan mukaan. Kaavoihin kangistumaton Foley joutuu tästä hyvästä paikallisen poliisin erityistarkkailuun. Toimintajaksoja siivittävä Harold Faltermeyerin musiikki ansaitsee erityiskiitoksen. Katsomisen arvoinen toimintakomedia, joka ei kaadu näyttelijäsuorituksiin.
"
6
Lannistumaton Luke (1967)
(Cool Hand Luke)
6
21 Grams: In Fragments (2004)
6
Syntipukki (1921)
(The Goat)
6
Hokkarihemmot (2007)
(Blades of Glory)
6
10 Seconds (2005)
6
Rien de grave (2004)
6
1
... 98 ...
168
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute