Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
lisko
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän lisko arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
American Pie (1999)
6
Akun parempi minä (1938)
(Donald's Better Self)
6
The Flying Squirrel (1954)
6
Ruokala Lokki (2006)
(Kamome shokudo)
6
Omena (1998)
(Sib)
6
An Opera of Violence (2003)
6
Something to Do with Death (2003)
6
A Tale of Two Kitties (1942)
6
A Turning of the Earth: John Ford, John Wayne and the Searchers (1999)
6
München: Ryhmä ja sen tehtävä (2006)
(Munich: The Mission - The Team)
6
Maailman nopein intiaani (2005)
(The World's Fastest Indian)
6
Taking Woodstock (2009)
6
On Being a Cowboy (2005)
6
Honey, I'm Home (2007)
6
Betty Boop and Little Jimmy (1936)
6
Ulvova mylläri (1982)
"
Varsin onnistunut elokuvasovitus Arto Paasilinnan romaanista. Vesa-Matti Loirin roolisuoritus pääosan mylläri Huttusena on hieno, eikä näyttelijäkaarti muutenkaan petä. Otto Donnerin säveltämä elokuvamusiikki toimii upeasti kuvan kanssa yhteen.
"
6
Epäonnen konnat (2006)
(Big Nothing)
6
Viikset (2005)
(La moustache)
6
Big Rig (2007)
6
Cloverfield (2008)
6
1
... 97 ...
168
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute