Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
lisko
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän lisko arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Heat - ajojahti (1995)
(Heat)
9
Eräs rakkaustarina (1970)
(En kärlekshistoria)
9
Elefanttimies (1980)
(The Elephant Man)
9
Lola (1961)
9
Vanha mylly (1937)
(The Old Mill)
"
Todella hieno animaatio, jossa musiikit sopivat kuvan kanssa täydellisesti yhteen.
"
9
The Moving Pyramid (2001)
9
Kiihko (1944)
(Hets)
9
Aatamin kylkiluu (1949)
(Adam's Rib)
9
Kuka pelkää Virginia Woolfia? (1966)
(Who's Afraid of Virginia Woolf?)
9
Sana (1955)
(Ordet)
9
Bad Luck Blackie (1949)
9
400 kepposta (1959)
(Les quatre cents coups)
9
Animatrix: Käännynnäinen (2003)
(Matriculated)
9
Full Metal Jacket (1987)
9
Kahdeksan surmanluotia (1972)
9
Suden hetki (1968)
(Vargtimmen)
9
Mies joka istutti puita (1987)
(L'homme qui plantait des arbres)
9
Koyaanisqatsi (1982)
9
Tunnit (2002)
(The Hours)
9
Now (1965)
9
1
... 7 ...
168
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute