Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
D-Cell
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän D-Cell arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Platoon - nuoret sotilaat (1986)
(Platoon)
9
Shaolin Soccer (2001)
(Siu lam juk kau)
"
Sai nauraa vedet silmissä.
"
9
Nimeni on Fletch (1985)
(Fletch)
8
Valehtelija, valehtelija (1997)
(Liar Liar)
8
Batman (1989)
8
Olimme sotilaita (2002)
(We Were Soldiers)
8
Mies ja alaston ase 2 1/2 (1991)
(The Naked Gun 2½: The Smell of Fear)
8
Dark Water (2002)
(Honogurai mizu no soko kara)
8
Chopper (2000)
8
Lost Highway (1997)
"
Jossain vaiheessa tipahdin kipeästi kärryiltä, enkä enää päässyt takaisin. Erittäin mielenkiintoista kuitenkin. Epäilen että arvosana korottuu kun katselukertoja tulee lisää.
"
8
Ihmemaa Oz (1939)
(The Wizard of Oz)
8
Araknofobia (1990)
(Arachnophobia)
8
Menolippu Mombasaan (2002)
8
Elävien kuolleiden yö (1968)
(Night of the Living Dead)
8
Jurassic Park (1993)
8
Mrs. Doubtfire - isä sisäkkönä (1993)
(Mrs. Doubtfire)
8
Independence Day - maailmojen sota (1996)
(Independence Day)
"
Mukiinmenevä rymistely, mikäli jättää aivot sekä Amerikkalaista patriotismia vieroksuvat hermot eteisen maton alle.
"
8
The Blues Brothers (1980)
8
Infernal Affairs (2002)
(Mou gaan dou)
8
Memento Mori (1999)
(Yeogo Goedam II)
8
1
... 5 ...
14
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute