Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
vintsukka
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän vintsukka arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Uuno Turhapuron aviokriisi (1981)
8
Beerfest (2006)
8
Hämärän vartija (2006)
(A Scanner Darkly)
"
Richard Linklater ja Philip K. Dick on killeri yhdistelmä!
"
8
Kunnian miehiä (1992)
(A Few Good Men)
8
Uutisankkuri: Ron Burgundyn legenda (2004)
(Anchorman: The Legend of Ron Burgundy)
"
Will Ferrellin ja jengin tekemä komedia perustuu suureksi osaksi improvisaatioon ja sen huomaa, sekä hyvässä että pahassa. Välillä leffa tuntuu kavereiden omaksi huvikseen tekemältä kotivideolta, mutta jumalattoman hauska se on.
"
8
Ace Ventura - lemmikkidekkari (1994)
(Ace Ventura: Pet Detective)
8
Pigs Is Pigs (1954)
8
Paluu tulevaisuuteen II (1989)
(Back to the Future Part II)
8
Grindhouse: Death Proof (2007)
(Death Proof)
8
Poliisipiiri B13 (2004)
(Banlieue 13)
8
Jääkiekkosankari (1939)
(The Hockey Champ)
8
Minority Report (2002)
8
Ollako vai eikö olla? (1997)
(In & Out)
8
Päivä ja Yö (2010)
(Day & Night)
8
Monsterit Oy (2001)
(Monsters, Inc.)
8
Looper (2012)
8
Komisario Palmun erehdys (1960)
8
Ihmisen pojat (2006)
(Children of Men)
8
Benjamin Buttonin uskomaton elämä (2008)
(The Curious Case of Benjamin Button)
8
Yhdeksäs portti (1999)
(The Ninth Gate)
8
1
... 17 ...
86
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute