Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
vintsukka
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän vintsukka arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Yön ritari (2008)
(The Dark Knight)
8
Mysterious Skin (2004)
8
Commando (1985)
8
Valehtelemisen sietämätön keveys (2009)
(The Invention of Lying)
8
Up - kohti korkeuksia (2009)
(Up)
8
Valaanpyytäjät (1938)
(The Whalers)
8
Hercule Poirot: Kuolema Niilillä (2005)
(Agatha Christie's Poirot: Death on the Nile)
8
Futurama: Bender's Big Score! (2007)
"
Ensimmäinen Futurama-leffa jatkaa siitä mihin sarja jäi, ja saa aikaan monet hyvät naurut. Ei tunnu yhtään pitkitetyltä tv-sarjan jaksolta, vaan siirtyminen "isompiin kuvioihin" ja monimutkaisempaan juoneen toimii tyylikkäästi. Myös alun viittaukset sarjan lopettamiseen oli toteutettu tyylillä ja sopivalla piruilulla Foxia kohtaan.
"
8
Valamiehet (2003)
(Runaway Jury)
"
Pätevä jännäri/oikeussalidraama. Taattua John Grisham-laatua hyvillä näyttelijöillä.
"
8
Kaikkiruokaiset ystäväni (1997)
(Fierce Creatures)
8
Ystävät hämärän jälkeen (2008)
(Låt den rätte komma in)
8
United 93 (2006)
8
The Last King of Scotland (2006)
8
Zombieland (2009)
8
Predator - saalistaja (1987)
(Predator)
8
Pentagonin sota (1998)
(The Pentagon Wars)
8
Todiste (2005)
(Proof)
8
The Rock - paluu helvettiin (1996)
(The Rock)
8
RoboCop (1987)
8
The Imaginarium of Dr. Parnassus (2009)
(The Imaginarium of Doctor Parnassus)
8
1
... 18 ...
86
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute