Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
vintsukka
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän vintsukka arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Big Fish (2003)
8
Salaisuus pinnan alla (2000)
(What Lies Beneath)
8
Zorron naamio (1998)
(The Mask of Zorro)
8
Piin elämä (2012)
(Life of Pi)
8
Katastrofikytät (2010)
(The Other Guys)
8
Borat (2006)
(Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan)
8
Michael Clayton (2007)
8
The Italian Job (2003)
"
Ylitti odotukseni. Todella hyvä "vanhanaikainen" veijarikomedia, toimiva käsikirjoitus ja onnistuneet näyttelijävalinnat. Mitä muuta voi leffalta toivoa?
"
8
Unelma Don Quijotesta (2002)
(Lost in La Mancha)
"
Hienosti toimiva dokumentti Gilliamin pilalle menneestä Don Quiote-projektista. Kannattaa katsoa!
"
8
Miten niin myöhässä? (1986)
(Clockwise)
"
Monty Pythonin John Cleesen keskinkertainen komedia.
"
8
Nuija ja Tosinuija (1994)
(Dumb & Dumber)
8
Kolmannen asteen yhteys (1977)
(Close Encounters of the Third Kind)
8
Hugo (2011)
8
Alien - kahdeksas matkustaja (1979)
(Alien)
8
Hei kliffaa hei! (1985)
8
Babylon 5: Sielujen virta (1998)
(Babylon 5: The River of Souls)
"
Huomattavasti edellistä B5-elokuvaa (Thirdspace) parempi ja käyttää aavistuksen verran paremmin sarjan luomaa mytologiaa pohjanaan. Martin Sheenin näyttelemä sielunmetsästäjä on yksi mielenkiintoisimmista vierailevista hahmoista koko sarjan historiassa.
"
8
007 - Casino Royale (2006)
(Casino Royale)
8
Valtatie 60 (2002)
(Interstate 60: Episodes of the Road)
8
Super Troopers - aina valmiina! (2001)
(Super Troopers)
8
Panic Room (2002)
8
1
... 16 ...
86
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute