Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Juhis
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Juhis arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Sattumalta (2001)
(Serendipity)
5
Kuinka hukata kundi 10 päivässä (2003)
(How to Lose a Guy in 10 Days)
5
Mitä nainen haluaa (2000)
(What Women Want)
5
Lomalla (2000)
5
The Running Man - juokse tai kuole (1987)
(The Running Man)
5
Apinoiden planeetta (2001)
(Planet of the Apes)
5
Miehen mieli (2003)
(A Guy Thing)
5
Kadoksissa (2003)
(The Missing)
5
Harold & Kumar - täydellisen hampurilaisen metsästys (2004)
(Harold & Kumar Go to White Castle)
5
My Little Eye (2002)
5
Saw II (2005)
5
Aina eka kerta (2004)
(50 First Dates)
5
Tyttöjen salattu elämä (1999)
(The Secret Life of Girls)
5
The Addams Family - perhe Addams (1991)
(The Addams Family)
5
Evoluutio (2001)
(Evolution)
5
Eilinen (2002)
(Yeseuteodei)
"
Elokuva oli visuaalisesti tyylikäs ja toimintakohtaukset hienoja, mutta juonen kuljettaminen eteenpäin ei toiminut. Osa kohtauksista oli erittäin hitaita, puuduttavia ja täynnä typerää dialogia, jolloin mielenkiinto tarinaan katosi lähes kokonaan eikä loppuun saatu ladattua juurikaan jännitystä. Kuitenkin ihan katsottava, ja ensikosketukseksi korealaiseen elokuvaan varsin mukiinmenevä kokemus.
"
5
Kauhun riivaamat (1981)
(The Evil Dead)
5
Helmiä ja sikoja (2003)
5
Paha pukki (2003)
(Bad Santa)
5
Muuttohaluton poikamies (2006)
(Failure to Launch)
5
1
... 17 ...
22
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute