Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Juhis
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Juhis arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Taru sormusten herrasta: Kaksi tornia (2002)
(The Lord of the Rings: The Two Towers)
10
Ring (2002)
(The Ring)
10
Taru sormusten herrasta: Kuninkaan paluu (2003)
(The Lord of the Rings: The Return of the King)
10
Fight Club (1999)
10
Perhosvaikutus (2004)
(The Butterfly Effect)
10
Tuntematon sotilas (1955)
10
Viimeinen samurai (2003)
(The Last Samurai)
9
Boondock Saints: Etelä-Bostonin enkelit (1999)
(The Boondock Saints)
9
Schindlerin lista (1993)
(Schindler's List)
9
Shrek 2 (2004)
9
Leijonakuningas (1994)
(The Lion King)
9
The Sound of Music (1965)
"
Tällaisia elokuvia ei enää yksinkertaisesti tehdä. Niin viattoman hölmö, mutta saa katsojan kummasti pauloihinsa ja aivan aidosti hyvälle tuulelle. Ja hyvät musat, tottakai... :)
"
9
Brianin elämä (1979)
(Life of Brian)
9
28 päivää myöhemmin (2002)
(28 Days Later...)
9
Rita Hayworth - avain pakoon (1994)
(The Shawshank Redemption)
9
The Others (2001)
"
Juoni paljastettiin vähän turhan varhaisessa vaiheessa, joten loppuun ei saatu kunnon huipentumaa. Siitä huolimatta erittäin hyvä, tunnelmallinen elokuva.
"
9
Gladiaattori (2000)
(Gladiator)
9
Casablanca (1942)
9
Aivokuollut (1992)
(Braindead)
9
Aliens - paluu (1986)
(Aliens)
9
1 ...
22
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute