Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Juhis
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Juhis arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Wolf (1994)
5
Punainen lohikäärme (2002)
(Red Dragon)
5
Hääheila (2005)
(The Wedding Date)
5
Vääpeli Körmy ja marsalkan sauva (1990)
5
Me kaksi ja Irene (2000)
(Me, Myself & Irene)
5
Miss FBI - aseistettu ja ihana (2005)
(Miss Congeniality 2: Armed and Fabulous)
5
Poliisiopisto 2 - eka komennus (1985)
(Police Academy 2: Their First Assignment)
5
Accepted (2006)
5
The Mask - naamio (1994)
(The Mask)
5
8 Mile (2002)
5
American Pie: The Wedding (2003)
(American Wedding)
5
Lilja 4-ever (2002)
5
Mr. & Mrs. Smith (2005)
5
Hymypoika (2003)
"
Kohu elokuvan ympärillä oli aika pahasti yliampuvaa, mikä tietysti oli markkinamiesten tavoitteenakin. Itse elokuvassa ei mitään yliampuvan järkyttävää nähdä, jos ei järkyttävänä sitten pidä tylsää ja laiskaa tarinankerrontaa. Onneksi lopussa jää kuitenkin hieman "vaivaantunut" olo, ei pelkästään elokuvan huonouden vuoksi, vaan siksi että sen aihe pyörii päässä vielä illallakin. Merkki siitä, että elokuva edes jollain tavalla kosketti. Hyvät nuoret näyttelijät pelastavat tässäkin sen mitä pelastettavissa on.
"
5
Kuusi, pukki & kuokkavieras (2004)
(Surviving Christmas)
5
Venetsian kauppias (2004)
(The Merchant of Venice)
5
Häälaulaja (1998)
(The Wedding Singer)
5
Wayne's World (1992)
5
Scary Movie 4 (2006)
5
Susien klaani (2001)
(Le pacte des loups)
5
1
... 16 ...
22
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute