Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
deodevil
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän deodevil arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Uhrilampaat (1991)
(The Silence of the Lambs)
"
Koko sarjan suksee ihmetyttää. Tääkin on loppupelissä melko mitäänsanomaton lätty. Kuus pistettä.
"
6
Baarikärpänen (1987)
(Barfly)
6
Postman - tulevaisuuden sanansaattaja (1997)
(The Postman)
6
EdTV (1999)
(Edtv)
6
Thelma ja Louise (1991)
(Thelma & Louise)
6
Suuret setelit (1986)
(The Color of Money)
6
Mulholland Drive (2001)
6
Keksejä ja konnia (2000)
(Small Time Crooks)
6
Helmiä ja sikoja (2003)
"
Alun Kökköyden jälkeen toimii joten kuten. ekat 30 minuuttia leffasta pitää kytkeä aivoja pois käytöstä, hankalaa.
"
6
Ace Ventura - lemmikkidekkari (1994)
(Ace Ventura: Pet Detective)
6
Rankka päivä (1993)
(Falling Down)
6
Olkikoirat (1971)
(Straw Dogs)
6
The Mexican (2001)
6
Salasana Mercury (1998)
(Mercury Rising)
6
Brianin elämä (1979)
(Life of Brian)
6
Mad Max 3 - ukkosmyrsky (1985)
(Mad Max Beyond Thunderdome)
6
Häjyt (1999)
6
Pelastakaa sotamies Ryan (1998)
(Saving Private Ryan)
6
Holy Smoke - pyhässä pilvessä (1999)
(Holy Smoke)
5
Kaksoismurha (1999)
(Double Jeopardy)
"
Hankala keskittyä kun oli niin tasapaksu. Tylsä, muttei ihan huono.
"
5
1
... 7 ...
9
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute