Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
deodevil
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän deodevil arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Diktaattori (1940)
(The Great Dictator)
10
Blue Velvet - ja sinisempi oli yö (1986)
(Blue Velvet)
10
Tri Outolempi, eli: Kuinka lakkasin olemasta huolissani ja opin rakastamaan pommia (1964)
(Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb)
10
Hyvät, pahat ja rumat (1966)
(Il buono, il brutto, il cattivo)
10
Pulp Fiction - tarinoita väkivallasta (1994)
(Pulp Fiction)
"
Kolahtaa.
"
10
Fight Club (1999)
10
Mafiaveljet (1990)
(Goodfellas)
10
Hohto (1980)
(The Shining)
10
2001: Avaruusseikkailu (1968)
(2001: A Space Odyssey)
10
Trainspotting (1996)
"
Brittipoppia valokankaalla. 9 puol
"
10
Ilmestyskirja. Nyt (1979)
(Apocalypse Now)
10
Kellopeliappelsiini (1971)
(A Clockwork Orange)
10
Paha poliisi (1992)
(Bad Lieutenant)
"
Nyrkillä Silmään. Piste. Harvey Keitel vetää parhaan roolinsa koskaan. Taidetta, Draamaa, Rujoutta. Kaunista.
"
10
Kuin raivo härkä (1980)
(Raging Bull)
10
Blade Runner (1982)
9
Delta-Jengi (1978)
(National Lampoon's Animal House)
9
Alien - kahdeksas matkustaja (1979)
(Alien)
9
Annie Hall (1977)
9
Lannistumaton Luke (1967)
(Cool Hand Luke)
"
Papillon^2
"
9
Spinal Tap - Hei me rokataan! (1984)
(This Is Spinal Tap)
9
1 ...
9
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute