Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
kprajala
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän kprajala arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Beethoven (1992)
5
Michael Collins (1996)
5
Kadonnut maailma: Jurassic Park (1997)
(The Lost World: Jurassic Park)
5
Identtiset kaksoset (1988)
(Twins)
5
Takaa-ajettu (1993)
(The Fugitive)
5
Tiedän mitä teit viime kesänä (1997)
(I Know What You Did Last Summer)
5
Mies ja alaston ase 2 1/2 (1991)
(The Naked Gun 2½: The Smell of Fear)
5
Punaisen Lokakuun metsästys (1990)
(The Hunt for Red October)
5
Rocky (1976)
5
Brianin elämä (1979)
(Life of Brian)
5
Puhallettu 60 sekunnissa (2000)
(Gone in Sixty Seconds)
5
Pulp Fiction - tarinoita väkivallasta (1994)
(Pulp Fiction)
5
Basic Instinct - vaiston varassa (1992)
(Basic Instinct)
5
Die Hard - vain kuolleen ruumiini yli (1988)
(Die Hard)
5
007 - Kun maailma ei riitä (1999)
(The World Is Not Enough)
5
Neljä huonetta (1995)
(Four Rooms)
5
Sademies (1988)
(Rain Man)
5
Die Hard - koston enkeli (1995)
(Die Hard: With a Vengeance)
5
Häjyt (1999)
"
Juoni ja ympäristö painaa elokuvan arvoa alas. Fiktiotahan tämä on, mutta kun määritellään ympäristö näinkin tarkasti, fiktiivisyys kärsii liikaa.
"
5
Prinssille morsian (1988)
(Coming to America)
5
1
... 10 ...
15
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute