Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
jarmo
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän jarmo arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Syntyneet tappajiksi (1994)
(Natural Born Killers)
"
En ihan oikein koskaan tajunnut tätä leffaa. Sitten myöhemmin luin, mistä se varsinaisesti kertoo. Okei. Ei se siltikään kyllä mikään hyvä leffa ole. Jos Oliver Stone olisi tajunnut lukea sen Tarantinon kässärin vähän tarkemmin niin ehkä siitä olisi leffa tullutkin.
"
4
Sotilas Jane (1997)
(G.I. Jane)
4
Troija (2004)
(Troy)
4
Pearl Harbor (2001)
4
Rukajärven tie (1999)
4
Tohtori T ja naiset (2000)
(Dr. T & the Women)
4
Wing Commander (1999)
4
Pianisti (2002)
(The Pianist)
4
Kurkunleikkaajien saari (1995)
(Cutthroat Island)
4
Turner ja täystuho (1989)
(Turner & Hooch)
4
Ong-bak - kadonneen patsaan metsästys (2003)
(Ong-bak)
4
Ladattu ase (1993)
(Loaded Weapon 1)
4
Pako L.A.:sta (1996)
(Escape from L.A.)
4
The Net - verkko kiristyy (1995)
(The Net)
4
Maailmojen sota (2005)
(War of the Worlds)
"
Aww, Come On! Melkoinen antikliimaksi.
"
4
Kingdom of Heaven - taivas maan päällä (2005)
(Kingdom of Heaven)
"
huoh Ridley Scott ei selvästikään edes osaa tehdä kuin yhdenlaisia elokuvia. Nähtyään elokuvasta ensimmäiset 10 minuuttia tietää jo aika lailla kuinka elokuva tulee etenemään typerään loppuunsa yrittäen puisevalla tavallaan kertoa katsojalle jotain tärkeää. Viimeisillä minuuteilla katsoja on valmis itse aloitamaan sodan ihan vain vitutuksen vuoksi. Kivan näköinen mutta niinhän kaikki tuon budjetin leffat. Nyt kun vielä saisi jotain sisältöä.
"
4
Painajainen perheessä (2004)
(Meet the Fockers)
4
Maailman ympäri 80 päivässä (2004)
(Around the World in 80 Days)
"
Animaatioita oli kiva katsella mutta muuten koko leffa on pelkkää kiireessä hutaistua roskaa. Välillä vitsit olivat niin ala-arvoisia, että jo hävettää leffan tekijöiden puolesta.
"
4
Miami Vice (2006)
4
Austin Powers ja Kultamuna (2002)
(Austin Powers in Goldmember)
4
1
... 37 ...
40
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute