Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
jarmo
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän jarmo arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Perhe on painajainen (2000)
(Meet the Parents)
8
Prinsessa Mononoke (1997)
(Mononoke-hime)
8
Rakastunut Shakespeare (1998)
(Shakespeare in Love)
8
The Grinch (2000)
(How the Grinch Stole Christmas)
8
American Pie: The Wedding (2003)
(American Wedding)
8
Titan A.E. (2000)
8
Vertigo - punainen kyynel (1958)
(Vertigo)
8
007 ja kuoleman katse (1985)
(A View to a Kill)
8
Shakaali (1997)
(The Jackal)
8
Ihmissusi Pariisissa (1997)
(An American Werewolf in Paris)
8
Kill Bill: Vol. 1 (2003)
"
Fiilistely on vedetty aika kypällä. Täyttä tarantinoa. Uma Thurman ei oikein vakuuta miekan kanssa ja jos noi on sen varpaat niin voi prkl. ;) Taistelukohtaukset oli hieman sekavia mutta leffassa on niin paljon hyvää, että eihän tuota voi jättää huomiotta. Vääristä syistä kaksiosainen leffa.
"
8
Ritarin tarina (2001)
(A Knight's Tale)
8
Hudson Hawk - varkaista parhain (1991)
(Hudson Hawk)
8
Me kaksi ja Irene (2000)
(Me, Myself & Irene)
"
Kyllähän tuon kerran nauraa ja katsoo toisenkin kerran ihan vain tarkistaakseen, menikö se juttu just noin... höhöhöhö... kakkahuumoria... höhöhö. Kuminaaman peruspläjäys.
"
8
Go (1999)
"
Erinomainen leffa, joka toimii osittain tarantino-shufflen vaikutuksesta. Hyvää perusviihdettä.
"
8
The Patriot (2000)
8
Vaihda vapaalle, Ferris (1986)
(Ferris Bueller's Day Off)
8
Valehtelija, valehtelija (1997)
(Liar Liar)
8
RoboCop (1987)
8
Vaarallinen tehtävä 2 (2000)
(Mission: Impossible II)
8
1
... 17 ...
40
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute