Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Moonshot
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Moonshot arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Twilight - Houkutus (2008)
(Twilight)
9
Babylon 5: Sielujen virta (1998)
(Babylon 5: The River of Souls)
9
Jerry Maguire - elämä on peliä (1996)
(Jerry Maguire)
9
Puhallettu 60 sekunnissa (2000)
(Gone in Sixty Seconds)
9
Traffic (2000)
9
Brüno (2009)
9
Danny the Dog (2005)
"
Vähän erilainen elokuva Jetiltä, mukava nähdä, että pystyy näyttelemään vähän erilaisessakin roolissa. Ehkä vähän turhaankin toimintakohtuksia,varsinkin loppuun, draamapuolikin kuitenkin niin kunnossa leffassa. Ei kai uskallettu tehdä Liillä leffaa missä ei olisi niin paljon toimintaa. Pisteet myös Luc Bessonille ohjauksesta
"
9
Aamiainen Tiffanylla (1961)
(Breakfast at Tiffany's)
"
Hyvä ystävänpäiväleffa. Audrey Hepburnin näyttelijäsuoritus oli vaikuttava.
"
9
Blade (1998)
9
Hardball (2001)
(Hard Ball)
9
Forrest Gump (1994)
9
Saksikäsi Edward (1990)
(Edward Scissorhands)
9
Fahrenheit 9/11 (2004)
9
Tanssii susien kanssa (1990)
(Dances with Wolves)
9
Taru sormusten herrasta: Kaksi tornia (2002)
(The Lord of the Rings: The Two Towers)
9
Inside Man (2006)
"
Yllätti positiivisesti, hyvinkin toimiva leffa. 9+
"
9
JFK - avoin tapaus (1991)
(JFK)
9
Lumottu (2007)
(Enchanted)
9
Once (2007)
9
Julie & Julia (2009)
9
1
... 7 ...
59
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute