Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Klimaks
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Klimaks arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Uhrilampaat (1991)
(The Silence of the Lambs)
7
Hohto (1980)
(The Shining)
7
The Running Man - juokse tai kuole (1987)
(The Running Man)
7
Con Air - lento vapauteen (1997)
(Con Air)
7
About Schmidt (2002)
"
Aikamoinen reality pätkä, mistä jokainen voi varmaan huomata jollain tavoin itsensä. Vähän mieliala elokuva. Ei tätä perjantai-iltana jaksais kukaan katsoa..
"
7
Olimme sotilaita (2002)
(We Were Soldiers)
7
Human Traffic - viikonloppu on täällä (1999)
(Human Traffic)
7
Tappava ase (1987)
(Lethal Weapon)
7
Miehuuskoe (1967)
(The Graduate)
7
Konttorirotat (1999)
(Office Space)
7
Crocodile Dundee - krokotiilimies (1986)
(Crocodile Dundee)
7
Taksikuski (1976)
(Taxi Driver)
7
Hellraiser (1987)
7
Little Nicky (2000)
7
Memento (2000)
"
Ihan nasta pätkä. Mut ekan kerran jälkeen arvo laskee aivan mahdottomasti kun tietää mitä tulee tapahtumaan. Joskus katteltiin tää dvd:ltä ja levy pomppas alkuunpäin. Siinä sitten oltiin sen 15min ennenku joku tajus että tuleepi tää pätkä uudestaan.
"
7
Ladattu ase (1993)
(Loaded Weapon 1)
7
Tohtori Moreaun saari (1996)
(The Island of Dr. Moreau)
7
Easy Rider - matkalla (1969)
(Easy Rider)
7
Ace Ventura - lemmikkidekkari (1994)
(Ace Ventura: Pet Detective)
7
Darkman (1990)
7
1
... 8 ...
22
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute