Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Antsa
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Antsa arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Beverly Hills kyttä II (1987)
(Beverly Hills Cop II)
8
Puuta, heinää ja muutama vesiperä (1998)
(Lock, Stock and Two Smoking Barrels)
8
Will Hunting (1997)
(Good Will Hunting)
8
Mothman - sanansaattaja (2002)
(The Mothman Prophecies)
8
Unelmien naapuri (2004)
(The Girl Next Door)
8
Man on the Moon (1999)
"
Jim Carreyn vakavampia elokuvia. Kertoo koomikko Andy Kaufmanin elämänkerran. Surua ja iloa sopivassa suhteessa. Soisi Carreyn tekevän enemmän tämän tyylisiä elokuvia.
"
8
Herkules (1997)
(Hercules)
"
Mielestäni parhaita, ellei paras Disneyn perinteisistä animaatioista. Huumori on loistavaa eikä elokuvaa ole pilattu liiallisella laulannalla.
"
8
Populäärimusiikkia Vittulajänkältä (2004)
(Populärmusik från Vittula)
8
Eyes Wide Shut (1999)
8
Tappava ase 3 (1992)
(Lethal Weapon 3)
8
Sattumalta (2001)
(Serendipity)
"
Oikein mainio romanttinen komedia. John Cusack on jälleen kerran laadun takuuna. Kannattaa katsoa ekoilla treffeillä tai muuten vain jos kaipaa hyvää mieltä.
"
8
Monty Pythonin paremmat pilat (1971)
(And Now for Something Completely Different)
8
Top Gun - lentäjistä parhaat (1986)
(Top Gun)
8
Adaptation - minun versioni (2002)
(Adaptation.)
8
Naisen tuoksu (1992)
(Scent of a Woman)
8
Stand by Me - viimeinen kesä (1986)
(Stand by Me)
8
Kiltti tyttö (2002)
(The Good Girl)
8
Enkelten kaupunki (1998)
(City of Angels)
8
Jackass -elokuva (2002)
(Jackass: The Movie)
8
Ryöstö (2001)
(Heist)
"
Aliarvostettu rikosleffa, joka jää mieleen erityisesti ankeiden kanadalaismaisemien ansiosta.
"
8
1
... 13 ...
48
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute