Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Antsa
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Antsa arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
The Gift - enne (2000)
(The Gift)
"
Pienen redneck-kaupungin ennustajasta kertova, paikoittain todella jännittävä kauhuleffa. Cate Blanchett vakuuttaa ja Keanu Reeves on väkivaltainen. Varo viulunsoittajaa.
"
8
Frida (2002)
8
Ice Age - jäätikön sankarit (2002)
(Ice Age)
8
Päiväni murmelina (1993)
(Groundhog Day)
8
Mallioppilas (1998)
(Apt Pupil)
8
High Fidelity - uskollinen äänentoisto (2000)
(High Fidelity)
"
Miellyttävä komedia hienolla soundtrackilla. Pitää varmaan lukasta kirja.
"
8
Harry Potter ja Viisasten kivi (2001)
(Harry Potter and the Sorcerer's Stone)
8
One Hour Photo (2002)
8
Huuliharppukostaja (1968)
(C'era una volta il West)
8
Cube - kuutio (1997)
(Cube)
8
8 mm - kahdeksan millimetriä (1999)
(8MM)
8
Bagdad Café (1987)
(Out of Rosenheim)
8
Frantic (1988)
8
Zoolander (2001)
"
Joo, hervottoman hauska komedia. Bensa-asema kohtaus on nerokas.
"
8
Matkalla Perditioniin (2002)
(Road to Perdition)
8
Pi - usko kaaokseen (1998)
(Pi)
8
Payback - tilinteko (1999)
(Payback)
8
Ocean's Eleven - korkeat panokset (2001)
(Ocean's Eleven)
8
Billy Elliot (2000)
8
Sleepers - katuvarpuset (1996)
(Sleepers)
8
1
... 14 ...
48
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute