Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
nenokkias
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän nenokkias arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Perikato (2004)
(Der Untergang)
9
Cry-Baby - itkupilli (1990)
(Cry-Baby)
9
Pekka ja Pätkä Suezilla (1958)
9
Frenzy - solmiokuristaja (1972)
(Frenzy)
9
Liikkuva linna (2004)
(Hauru no ugoku shiro)
9
Wallander: Veriside (2006)
(Wallander: Blodsband)
9
Pekka ja Pätkä puistotäteinä (1955)
9
Hitler: The Rise of Evil (2003)
9
Konttorirotat (1999)
(Office Space)
9
007 - Elät vain kahdesti (1967)
(You Only Live Twice)
9
Rushmore - akatemian älypää (1998)
(Rushmore)
9
Babel (2006)
9
Ruohometsän kansa (1978)
(Watership Down)
9
Marnie - vaarallisella tiellä (1964)
(Marnie)
9
Paholaisen asianajaja (1997)
(The Devil's Advocate)
9
Clueless (1995)
9
Shallow Grave - murhaleikki (1994)
(Shallow Grave)
9
Fame (1980)
9
Joutilaat (2001)
9
Pianonopettaja (2001)
(La pianiste)
"
Hyvä elokuva, mutta ahdistava. Ei ehkä parasta krapulaviihdettä.
"
9
1
... 8 ...
29
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute