Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
nenokkias
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän nenokkias arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Jentl (1983)
(Yentl)
"
Kamala! Herään öisin yhä tähän elokuvaan liittyviin painajaisiin, vaikka näinkin sen monta vuotta sitten. Teki melkein mieli kategorisoida tämä elokuva kauhuksi. Jos helvetissä on elokuvateattereita, niin luultavasti niissä näytetään ainoastaan Jentleä. Yleensä pidän kovastikin musikaaleista ja siitä että elokuvassa silloin tällöin lurautetaan joku laulu, mutta tämä oli vain ja ainoastaan järkyttävä. Kaksi pistettä annan siksi, että sinkkuelämää-elokuvan tasolle tämä ei kökköydessä pääse.
"
2
The Hottie and the Nottie (2008)
"
voi miksi tämäkin elokuva on tehty ja etenkin miksi minun piti se katsoa? Hottie and the nottie kuitenkin päihittää sex and the cityn mennen tullen.
"
2
Ylpeys & ennakkoluulo (2005)
(Pride & Prejudice)
2
Rocky IV (1985)
2
Ace Ventura - lemmikkidekkari (1994)
(Ace Ventura: Pet Detective)
2
Gigli - rajua rakkautta (2003)
(Gigli)
2
Nuija ja Tosinuija (1994)
(Dumb & Dumber)
2
Yksin kotona 3 (1997)
(Home Alone 3)
2
Rakastunut Shakespeare (1998)
(Shakespeare in Love)
2
Armageddon (1998)
2
Mad Max 3 - ukkosmyrsky (1985)
(Mad Max Beyond Thunderdome)
1
Sex and the City - sinkkuelämää (2008)
(Sex and the City)
1
Paholainen pukeutuu Pradaan (2006)
(The Devil Wears Prada)
1
Levottomat 3 (2004)
1
1
... 29
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute