Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
adeus
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän adeus arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Cleaner (2007)
"
Ihan ok tämän kanssa viihtyi, vaikka juoni oli Captain Obvious käsialaa.
"
6
eXistenZ (1999)
6
Krokotiilimies II (1988)
(Crocodile Dundee II)
6
Paluu tulevaisuuteen III (1990)
(Back to the Future Part III)
6
007 ja lupa tappaa (1989)
(Licence to Kill)
6
Darwinin palkinnot (2006)
(The Darwin Awards)
6
Vacancy (2007)
6
Judge Dredd - tuomari (1995)
(Judge Dredd)
6
Sekaisin Marista (1998)
(There's Something About Mary)
6
Prometheus (2012)
"
Elokuva jätti paljon kysymyksiä, mutta hyvin vähän vastauksia. Loppua kohti valuttiin suoraviivaiseen, suorastaan heikkolaatuiseen, rymistelyyn jossa hahmojen järjetön käyttäytyminen meni yli.
"
6
Hellraiser (1987)
6
Haamujengi 2 (1989)
(Ghostbusters 2)
6
Salainen agentti 007 Istanbulissa (1963)
(From Russia with Love)
6
Borat (2006)
(Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan)
6
Lost in Space - matkalla avaruuteen (1998)
(Lost in Space)
6
Da Vinci -koodi (2006)
(The Da Vinci Code)
"
Varsin tasapaksu kokonaisuus. Kirjaa noudatettiin varsin tarkkaan. En tiedä miten käänteet olisivat toimineet jos ei olisi lukenut, mutta nyt elokuvan aikana lähinnä huokaili.
"
6
Rocky Balboa (2006)
6
Carrie (1976)
6
Kuka viritti ansan, Roger Rabbit? (1988)
(Who Framed Roger Rabbit)
6
Toy Story 2 (1999)
6
1
... 23 ...
30
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute