Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
adeus
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän adeus arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Avaruusseikkailu 2010 (1984)
(2010)
6
The Lawnmower Man (1987)
6
Only Lovers Left Alive (2013)
"
Hidastempoinen tunnelmallien vampyyridraama, eli soitellaan musiikkia ja mökötetään. Vain juoni puuttui.
"
6
Operaatio Donnie Brasco (1997)
(Donnie Brasco)
6
Jackie Brown (1997)
6
Side Effects (2013)
"
Varsin suoraviivainen rikosjännäri. Juonen yksinkertaisuus oikeastaan toimi elokuvan eduksi.
"
6
Blade II (2002)
6
Orgazmo - seksin supersankari (1997)
(Orgazmo)
6
Jerry Lee Lewis - Great Balls of Fire! (1989)
(Great Balls of Fire!)
6
Kuolema pukee häntä (1992)
(Death Becomes Her)
6
Tulivuori (1997)
(Volcano)
6
Bean - äärimmäinen katastrofielokuva (1997)
(Bean)
6
Gothika (2003)
"
Ihan peruskauhujännäri jonka kokonaistunnelmaa latisti vain varsin ennalta-arvattava juoni.
"
6
Resident Evil (2002)
"
Elokuvan rytmi kärsi pahasti paikoin pahoin hyppineestä tarinankulusta, varmaankin kohtuu paljon elokuvasta jäänyt leikkauspöydälle jotta puoleentoista tuntiin yllettiin.
"
6
Code 46 (2003)
6
Captain America: The First Avenger (2011)
6
007 - Timantit ovat ikuisia (1971)
(Diamonds Are Forever)
6
Speed - kuoleman kyydissä (1994)
(Speed)
6
Keskiyön lihajuna (2008)
(The Midnight Meat Train)
"
Komediaa lähentelevä kauhupläjäys.
"
6
Maailmanloppu (1961)
(The Day the Earth Caught Fire)
"
Ihan viihdyttävä tarina jossa suurvaltojen ydinkokeilla on odottamattomia sivuvaikutuksia. Dialogi on vanhoilla elokuvilla tyypillistä "ylisujuvaa" joka omaa elokuvanautintoa aina hieman häiritsee.
"
6
1
... 22 ...
30
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute