Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
samikki
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän samikki arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Rakastunut Shakespeare (1998)
(Shakespeare in Love)
7
Naisen tuoksu (1992)
(Scent of a Woman)
7
Pirullisia ihmisiä (1986)
(Ruthless People)
7
Rocky (1976)
7
Sademies (1988)
(Rain Man)
7
Kuningatar (2006)
(The Queen)
7
Psyko (1960)
(Psycho)
7
Larry Flynt - minulla on oikeus (1996)
(The People vs. Larry Flynt)
7
The Break-Up (2006)
"
Takuuvarma romanttinen komedia, tosin surullinen sellainen.
"
7
Out of Sight - mieletön juttu (1998)
(Out of Sight)
7
101 Dalmatialaista (1961)
(One Hundred and One Dalmatians)
7
Pähkähullu professori (1996)
(The Nutty Professor)
7
Mies ja alaston ase 33 1/3 - viimeinen solvaus (1994)
(Naked Gun 33 1/3: The Final Insult)
7
Tahdon naimisiin (1994)
(Muriel's Wedding)
7
Mrs. Doubtfire - isä sisäkkönä (1993)
(Mrs. Doubtfire)
7
Monty Python: Elämän tarkoitus (1983)
(Monty Python's The Meaning of Life)
7
Vaarallinen tehtävä (1996)
(Mission: Impossible)
7
Keskiyön pikajuna (1978)
(Midnight Express)
7
Ikkunaprinsessa (1987)
(Mannequin)
7
Magnolia (1999)
7
1
... 11 ...
36
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute