Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
mr_orange
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän mr_orange arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Little Evil (2017)
"
Komedia joka ei naurata.
"
2
Shutter - kohtalon kuvat (2008)
(Shutter)
"
Jenkki-remake japanilaisesta kauhufilmistä. Säälittävän kehno kliseesoppa.
"
2
Aguirre - Jumalan viha (1972)
(Aguirre, der Zorn Gottes)
"
Menneiden aikojen elokuvakerhojen lemmikki, nyt uusin silmin katsottuna uskomattoman teennäinen, hajanainen ja ylinäytelty "syvä joki goes art".
"
2
Batman & Robin (1997)
2
Grimmin veljekset (2005)
(The Brothers Grimm)
2
Bruce taivaanlahja (2003)
(Bruce Almighty)
2
Gremlins - riiviöt (1984)
(Gremlins)
2
Armageddon (1998)
2
Extinction (2018)
"
Keikkuu tylsän ja rasittavan välimaastossa. Loppuunkaluttu teema pienellä arvattavalla twistillä, mikä romahtaa kasaan heikolla ohjauksella ja kehnolla (lapsi)näyttelemisellä. Nykyajan "suoraan vhs-jakeluun" osastoa.
"
2
Sky Captain and the World of Tomorrow (2004)
2
Narnian tarinat: Velho ja leijona (2005)
(The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe)
2
Jokikyttä (1993)
(Striking Distance)
2
Paluu tulevaisuuteen II (1989)
(Back to the Future Part II)
2
The Mask - naamio (1994)
(The Mask)
2
Uralin perhonen (2008)
2
2012 (2009)
"
Olis tähän vielä pari täpärää lentokoneellapakoonmaakatoaajalkojenalta-tilannetta saanut mahtumaan.
"
2
Pirates of the Caribbean: Vierailla vesillä (2011)
(Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides)
"
Tolkuttoman hidasta tarinankuljetusta. Ensimmäisen tunnin aikana ei käytännössä tapahdu mitään kaoottisten miekkailukohtausten lisäksi.Barbossan hahmo on muutettu kokonaan. Cruz ei osaa vieläkään näytellä. Aika iloton ja väkinäinen "seikkailu".
"
2
Event Horizon - viimeinen horisontti (1997)
(Event Horizon)
2
Diktaattori (2012)
(The Dictator)
"
Rasvaisen roisi romanttinen hömppä joka rakentuu yhden vitsin Cohen-hahmon ympärille. Piiiiitkäksi venytetty tv-sketsi.
"
2
Shrooms (2007)
"
Sekavaa, tajuttoman hidasta ja tylsää. Eipä juuri mitään uutta pimeän auringon alla.
"
2
1
... 47 ...
50
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute