Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
mr_orange
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän mr_orange arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Vaarallinen potilas (2001)
(Novocaine)
2
10 000 B.C. (2008)
(10,000 BC)
"
Hävettävän älytön viritelmä.
"
2
Going to Kansas City (1998)
"
Kehnosti näytelty ja epäuskottavuuksiin potenssilla ponnistava tekele, joka ei osaa pysyä minkään tyylilajin puitteissa. Suomipoikaa ajetaan takaa epäreilusti mutta kyllä se siitä sankariksi ojentuu ja pokaa vielä mimminkin.
"
2
Dante's Peak (1997)
2
Tyttöni mun 2 (1994)
(My Girl 2)
2
Karanteeni (2008)
(Quarantine)
"
Tyhmä.
"
2
The Rock - paluu helvettiin (1996)
(The Rock)
2
Nuoruuteni savotat (1988)
"
Puskadraamaa, amatöörinäyttelyä, kameraryhmän varjoja näyttelijöiden naamoilla, aitoa suomalaista ahistusta ja se pakollinen tissit paljaana naiskentelukohtauskin. Ei saa näyttää ulkomaalaisille.
"
2
Holy Smoke - pyhässä pilvessä (1999)
(Holy Smoke)
2
Kapteeni Alatriste (2006)
(Alatriste)
"
Historiallinen sankaridraama, jossa on miekkailua, sotia, romantiikkaa ja juonittelua. Kuulostaa hyvältä, mutta toisin käy. Uskomattoman hengetön ja sekava peräkkäisten kohtausten kudelma. Hahmoihin samaistuminen on vaikeaa eikä tarinan punainen lanka tahdo löytyä millään. Puhdasverinen kalkkuna hienoissa puitteissa.
"
2
Enkelit ja demonit (2009)
(Angels & Demons)
2
Waterworld (1995)
2
Henry ja June (1990)
(Henry & June)
2
[Rec] 2 (2009)
"
Ärsyttävää meuhkaamista eikä kauhutunnelmista tietoakaan. Jos tuntui että Serranon perheessä kaikki puhuvat toistensa päälle ja toimivat järjettömästi, et ole kokenut vielä mitään.
"
2
Rocker (2008)
(The Rocker)
"
Törkeän muovinen tuote, eli maksimaalisen kaukana siitä maailmasta mistä yrittää kertoa. Huonoa komiikkaa, kehnoa näyttelemistä, sietämätöntä sormiojossa moralisointia.
"
2
Sininen laguuni (1980)
(The Blue Lagoon)
2
Heavy Metal (1981)
2
Koukkusormi (1999)
(Bowfinger)
2
Manaaja: Alku (2004)
(Exorcist: The Beginning)
"
Jööti.
"
2
Repo Man (1984)
2
1
... 46 ...
50
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute