Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
LandoCal
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän LandoCal arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Amélie (2001)
(Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)
9
Kill Bill: Vol. 2 (2004)
9
Tappava ase (1987)
(Lethal Weapon)
9
Mad Max 2 - asfalttisoturi (1981)
(Mad Max 2: The Road Warrior)
9
Fargo (1996)
9
Hämärästä aamunkoittoon (1996)
(From Dusk Till Dawn)
9
Ruusun nimi (1986)
(Der Name der Rose)
9
Tappava ase 2 (1989)
(Lethal Weapon 2)
9
Das Boot - sukellusvene U-96 (1981)
(Das Boot)
9
Maverick (1994)
9
Taistelija (1982)
(First Blood)
9
Prinssille morsian (1988)
(Coming to America)
9
Likainen Harry (1971)
(Dirty Harry)
9
Puuta, heinää ja muutama vesiperä (1998)
(Lock, Stock and Two Smoking Barrels)
9
X-Men 2 (2003)
(X2)
9
Pahat pojat (2003)
9
Helmiä ja sikoja (2003)
9
True Romance (1993)
9
Kadonneen aarteen metsästäjät (1981)
(Raiders of the Lost Ark)
9
Nuija ja Tosinuija (1994)
(Dumb & Dumber)
9
1
... 4 ...
28
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute