Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
LandoCal
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän LandoCal arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Tähtien sota (1977)
(Star Wars)
10
Väärät housut (1993)
(Wallace & Gromit in The Wrong Trousers)
10
Snatch - hävyttömät (2000)
(Snatch.)
10
Taru sormusten herrasta: Kuninkaan paluu (2003)
(The Lord of the Rings: The Return of the King)
10
Pahat pojat (1995)
(Bad Boys)
10
Pitkä kuuma kesä (1999)
10
Voi veljet, missä lienet? (2000)
(O Brother, Where Art Thou?)
10
Desperado (1995)
10
Shrek (2001)
10
Hyvät, pahat ja rumat (1966)
(Il buono, il brutto, il cattivo)
10
Jedin paluu (1983)
(Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi)
10
The Matrix (1999)
10
Taru sormusten herrasta: Sormuksen ritarit (2001)
(The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring)
10
Indiana Jones ja viimeinen ristiretki (1989)
(Indiana Jones and the Last Crusade)
10
Kill Bill: Vol. 1 (2003)
10
Raid (2003)
10
Suurenmoinen huviretki (1989)
(A Grand Day Out with Wallace and Gromit)
10
Highlander - kuolematon (1986)
(Highlander)
10
The Fifth Element - puuttuva tekijä (1997)
(The Fifth Element)
10
Face/Off - kahdet kasvot (1997)
(Face/Off)
10
1 ...
28
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute