Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
LandoCal
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän LandoCal arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
The Rock - paluu helvettiin (1996)
(The Rock)
10
Joulubileet (1996)
10
Lannistumaton Luke (1967)
(Cool Hand Luke)
10
Rita Hayworth - avain pakoon (1994)
(The Shawshank Redemption)
10
Pirates of the Caribbean: Mustan helmen kirous (2003)
(Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl)
10
Uuno Turhapuro armeijan leivissä (1984)
10
Epäillyt (1995)
(The Usual Suspects)
10
Trainspotting (1996)
10
Leon (1994)
(Léon)
10
Austin Powers - kumma jätkä (1997)
(Austin Powers: International Man of Mystery)
9
Leijonakuningas (1994)
(The Lion King)
9
Alien - kahdeksas matkustaja (1979)
(Alien)
9
Pulp Fiction - tarinoita väkivallasta (1994)
(Pulp Fiction)
9
Rocky (1976)
9
Gilbert Grape (1993)
(What's Eating Gilbert Grape)
9
Hero (2002)
(Ying xiong)
9
Kellopeliappelsiini (1971)
(A Clockwork Orange)
9
Mafiaveljet (1990)
(Goodfellas)
9
Veren vangit (1994)
(Interview with the Vampire: The Vampire Chronicles)
9
Vain muutaman dollarin tähden (1965)
(Per qualche dollaro in più)
9
1
2 ...
28
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute