Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Card
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Card arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Ilmestyskirja. Nyt (1979)
(Apocalypse Now)
10
Aliens - paluu (1986)
(Aliens)
10
Hard-Boiled (1992)
(Lat sau san taam)
10
Leon (1994)
(Léon)
10
Piano (1993)
(The Piano)
10
Amélie (2001)
(Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)
10
Taru sormusten herrasta: Sormuksen ritarit (2001)
(The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring)
9
Tuntematon sotilas (1955)
9
West Side Story (1961)
9
The Twilight Samurai (2002)
(Tasogare seibei)
9
Kuolleiden runoilijoiden seura (1989)
(Dead Poets Society)
9
12 apinaa (1995)
(Twelve Monkeys)
9
Taksikuski (1976)
(Taxi Driver)
9
Butch ja Kid - auringonlaskun ratsastajat (1969)
(Butch Cassidy and the Sundance Kid)
9
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion (1997)
(Shin seiki Evangelion Gekijô-ban: Air/Magokoro wo, kimi ni)
9
Naapurini Totoro (1988)
(Tonari no Totoro)
9
Lost in Translation (2003)
9
Batman Begins (2005)
9
Yön ritari (2008)
(The Dark Knight)
9
Cape Fear (1991)
9
1
... 3 ...
77
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute