Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Card
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Card arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Brianin elämä (1979)
(Life of Brian)
10
Syntyneet tappajiksi (1994)
(Natural Born Killers)
10
Loisto (1996)
(Shine)
10
Heavenly Creatures - taivaalliset olennot (1994)
(Heavenly Creatures)
10
Prinsessa Mononoke (1997)
(Mononoke-hime)
10
The Crying Game (1992)
10
Aavesoturi (1987)
(Sien lui yau wan)
10
Suuri gangsterisota (1984)
(Once Upon a Time in America)
10
Kala nimeltä Wanda (1988)
(A Fish Called Wanda)
10
The Thing - 'se' jostakin (1982)
(The Thing)
10
Kill Bill: Vol. 1 (2003)
10
RoboCop (1987)
10
Mad Max 2 - asfalttisoturi (1981)
(Mad Max 2: The Road Warrior)
10
The Rocky Horror Picture Show (1975)
10
Man Bites Dog - ammatti: tappaja (1992)
(C'est arrivé près de chez vous)
10
Mulholland Drive (2001)
10
Creature Comforts (1989)
10
Aivokuollut (1992)
(Braindead)
10
Fight Club (1999)
10
Alien - kahdeksas matkustaja (1979)
(Alien)
10
1
2 ...
77
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute