Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
JobeC
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän JobeC arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Klassikko (2001)
8
Will Hunting (1997)
(Good Will Hunting)
8
Aidosti outoa (2006)
(Stranger Than Fiction)
8
Hämärästä aamunkoittoon (1996)
(From Dusk Till Dawn)
8
Space Cowboys (2000)
8
Hakkerit (1995)
(Hackers)
8
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex Solid State Society (2006)
(Kôkaku kidôtai: Stand Alone Complex Solid State Society)
8
Koston liekki (2004)
(Man on Fire)
8
One Hour Photo (2002)
"
Toimi yllättävän hyvin. Kovin suuria odotuksia ei kyllä ollut, kun harvemmin nuo komediasta draamaan -vaihdot ovat onnistuneet. Omaa silmää miellyttivät monissa kohtauksissa käytetyt värimaisemat, joista syntyi elokuvaan sopiva valokuvamainen tunnelma.
"
8
The Wall (1982)
(Pink Floyd The Wall)
"
Itse tulee sanoituksia harvemmin kuunneltua, kun ajattelin laulun enemmänkin vain yhtenä instrumenttina musiikissa. Tässä elokuva pakotti tutustumaan lyriikoihin ja vielä lisäsi visuaalisen puolen siihen. Kokonaisuutena toimi loistavasti, pelkkä visuaalinen puoli ei ehkä ihan niin hyvin.
"
8
Gangs of New York (2002)
8
Unbreakable - särkymätön (2000)
(Unbreakable)
8
Numero 23 (2007)
(The Number 23)
8
Lentävien tikarien talo (2004)
(Shi mian mai fu)
8
Wallace & Gromit: Kanin kirous (2005)
(Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit)
8
Perhosvaikutus (2004)
(The Butterfly Effect)
8
Rottatouille (2007)
(Ratatouille)
8
Auringon kyyneleet (2003)
(Tears of the Sun)
8
Cubic (2002)
(Equilibrium)
8
Tähtäimessä suuryhtiöt (2003)
(The Corporation)
8
1
... 9 ...
43
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute