Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
JobeC
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän JobeC arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
100 kimmaa (2000)
(100 Girls)
8
American Gangster (2007)
8
Tahraton mieli (2004)
(Eternal Sunshine of the Spotless Mind)
8
A Bittersweet Life (2005)
(Dalkomhan insaeng)
"
Aluksi vaikutti hieman hitaalta, mutta siinä vain kehiteltiin tarinaa. Loppukohtaus oli siloittelemattomuudessaan vaikuttava.
"
8
William Shakespearen Romeo + Julia (1996)
(Romeo + Juliet)
8
Lentäjä (2004)
(The Aviator)
8
007 - Casino Royale (2006)
(Casino Royale)
8
Carlito's Way (1993)
8
Gourmet Club (2004)
"
Juonellisesti kohtuu lyhyt, mutta virkistäviä visuaalisia juttuja. (Ja alkuperäinen käsikirjoitushan oli englanniksi.)
"
8
Viimeinen samurai (2003)
(The Last Samurai)
8
Saw (2003)
8
Naisen tuoksu (1992)
(Scent of a Woman)
8
Die Hard - vain kuolleen ruumiini yli (1988)
(Die Hard)
8
Häjyt (1999)
7
Impostor - soluttautuja (2002)
(Impostor)
"
Melkolailla tusina-Dickiä.
"
7
Unelmien sielunmessu (2000)
(Requiem for a Dream)
"
Tästä jää kyllä turhan huonot fiilikset.
"
7
eXistenZ (1999)
7
Ocean's Eleven - korkeat panokset (2001)
(Ocean's Eleven)
7
Ryöstö (2001)
(Heist)
"
Varsin hyvin toteutettu rikoselokuva. Mutta mitään uutta ideaa tai järin suurta omaperäisyyttä on turha lähteä etsimään.
"
7
Dog Soldiers (2002)
7
1
... 10 ...
43
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute