Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
enna
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän enna arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Mad Max (1979)
3
Yhdeksäs portti (1999)
(The Ninth Gate)
3
Lahjomattomat (1987)
(The Untouchables)
3
Tri Outolempi, eli: Kuinka lakkasin olemasta huolissani ja opin rakastamaan pommia (1964)
(Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb)
3
Master and Commander: Maailman laidalla (2003)
(Master and Commander: The Far Side of the World)
3
U-käännös helvettiin (1997)
(U Turn)
3
Babe - urhea possu (1995)
(Babe)
3
Brianin elämä (1979)
(Life of Brian)
3
007 - Elä ja anna toisten kuolla (1973)
(Live and Let Die)
3
Riemukupla rullaa taas (1974)
(Herbie Rides Again)
3
007 - Kuolema saa odottaa (2002)
(Die Another Day)
3
Platoon - nuoret sotilaat (1986)
(Platoon)
3
Arabian Lawrence (1962)
(Lawrence of Arabia)
3
Leijat Helsingin yllä (2001)
(Drakarna över Helsingfors)
3
Punaisen Lokakuun metsästys (1990)
(The Hunt for Red October)
3
Kwai-joen silta (1957)
(The Bridge on the River Kwai)
3
Harry Potter ja Azkabanin vanki (2004)
(Harry Potter and the Prisoner of Azkaban)
3
Harry Potter ja Viisasten kivi (2001)
(Harry Potter and the Sorcerer's Stone)
3
Vertigo - punainen kyynel (1958)
(Vertigo)
3
Bambi (1942)
3
1
... 19 ...
45
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute